Uczestnicy II Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej brali udział w warsztatach:

PEDAGOGU TWÓJ RUCH - SPRAWDŻ SIĘ JAKO ANIMATOR, WIELE ZALEŻY OD CIEBIE

Masz ciekawe pomysły na pracę z ludźmi? Chcesz zarazić innych swoją pasją? Przyjdź na nasz warsztat. Dzięki niemu dowiesz się na czym polega praca animatora oraz jak w praktyce zastosować zdobytą wiedzę. Naszym celem jest uświadomienie uczestnikom warsztatu, że praca animatora otwiera nowe alternatywy i możliwości rozwoju.

Agata Gola, Alicja Federowicz

PRZEŁAMUJĄC KRATY - CZYLI JAK SKUTECZNIE POMÓC W SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ READAPTACJI BYŁYCH WIĘŹNIÓW

Pedagog potrzebny od zaraz! – także w sferze pomocy penitencjarnej i postpenitencjarnej. Trudne wyzwania to w końcu nasza specjalność. Celem tego warsztatu jest przybliżenie założeń Priorytetu VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013: „Promocja integracji społecznej” oraz ukazanie miejsca i roli pedagoga w procesie readaptacji osób opuszczających zakłady karne. Wspólnie zapoznamy się ze specyfiką i problemami grupy społecznej, jaką stanowią byli więźniowie. Przedstawimy także podstawowe wiadomości na temat tworzenia projektów konkursowych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zdobyte wiadomości będzie można wykorzystać w praktyce, samodzielnie konstruując szkielet takiego projektu. Zapraszamy więc do wspólnego przełamywania krat!

Anna Sokolnicka, Dorota Bensch

UWAGA...AKCJA!! CZYLI JAK SKUTECZNIE PRZEPROWADZIĆ KAMPANIE INFORMACYJNĄ

Uwaga, akcja… ! Reklama, kampania społeczna, finanse… Pewnie myślicie, że to działka związana z marketingiem. Otóż nie. Na naszym warsztacie przekonamy Was, że kompetencje pedagoga są przydatne do projektowania i przeprowadzania promocyjnych akcji społecznych. Dowiecie się również, w jaki sposób starać się o środki finansowe na realizację Waszych pomysłów. Zapraszamy:)

Jagoda Mandziuk, Paulina Oskroba