XIII Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS)

Wielowymiarowość edukacji


30 maja 2019 r.



OPISY WARSZTATÓW




Podróż do świata eksperymentów - czyli jak zaciekawić dzieci otaczającą przyrodą i zjawiskami w niej występującymi - Paulina Marciniak
W ramach warsztatów przedstawię kilka ciekawych eksperymentów, które oddziałują na zmysły uczniów. Dzięki tej formie proces nauki i tłumaczenia zjawisk występujących w przyrodzie staje się łatwiejszy zarówno dla nauczyciela, jak i jego wychowanków. Uczestnicy dowiedzą się m.in. Jak w łatwy sposób zaznajomić dzieci z procesem oddychania? Dlaczego, gdy góry lodowe na północy w Arktyce topnieją, poziom wody nie podnosi się? Jak powstają trzęsienia ziemi i jak działa sejsmograf? Dlaczego bańka mydlana, po wdmuchaniu do niej kolejnej, staje się większa i nie pęka?


Sensoplastyka - codzienne produkty o niecodziennym zastosowaniu - Klaudia Zielińska, Patrycja Kąkolewska, Justyna Wiśniewska
Chcesz urozmaicić swoje zajęcia? Chcesz wykorzystać do nich ciekawe pomoce dydaktyczne, ale ogranicza Cię budżet? To warsztat dedykowany właśnie dla Ciebie! Pokażemy Ci jak w celach edukacyjnych wykorzystać różne artykuły spożywcze. Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności dzieci. Ich domeną jest różnorodność faktur, kolorów i materiałów. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych!


Kreatywny nauczyciel - bank pomysłów na atrakcyjne lekcje - Monika Mazurkiewicz, Aleksandra Berent, Klaudia Spłocharska, Oliwia Talkowska
Praca nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej ściśle wiąże się z rozwijaniem postawy twórczej. Kreatywność w kontekście pracy z dzieckiem jest podstawą powodzenia i atrakcyjności procesu dydaktycznego. Osoby biorące udział w naszym warsztacie zostaną zapoznane ze stworzonym przez nas bankiem pomysłów na atrakcyjne lekcje. Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy będą mieli możliwość wykonania własnych pomocy, takich jak marakasy z łyżeczek czy kosmos w słoiku, dzięki którym lekcje staną się znacznie ciekawsze.


Eco nauczyciel - warsztat tworzenia pomocy dydaktycznych - Jagoda Chylińska, Kamila Lewandowska, Małgorzata Cieślik
Nauczyciel w pracy z dziećmi wykorzystuje wiele pomocy dydaktycznych, dzięki którym proces nauczania staje się łatwiejszy i bardziej efektywny. Niestety zakup takich pomocy wiąże się często z wysokimi kosztami, jednak nie musi tak być. Większość pomocy dydaktycznych można wykonać samodzielnie przy wykorzystaniu przedmiotów, które na pozór wydają się być bezużyteczne. Podczas warsztatów pokażemy, że pomoce dydaktyczne można zrobić samemu kierując się zasadą recyklingu, czyli wtórnego wykorzystania zużytych materiałów, a tym samym przyczynić się do ochrony środowiska.


Poznaj swój temperament dzięki metodzie prof. Georga Nelsona - Ilona Cichocka, Magdalena Kolasińska, Klaudia Kosecka
Prof. George Nelson podzielił temperament ludzki na cztery style w procesie rozpoznawania różnych typów osobowości uczniów. Podczas warsztatu będziecie mogli dowiedzieć się, jaki typ temperamentu w Was dominuje. Dzięki pracy w grupie będziecie mogli wymienić się doświadczeniami i poznać różne sposoby postrzegania rzeczywistości. Metodę tę można wykorzystać do pracy z różnymi grupami odbiorców młodzieżą i osobami dorosłymi, w celu dostosowania odpowiedniego charakteru pracy z tymi osobami.


W jaki sposób zaprezentować siebie, aby pracodawca zapomniał o innych kandydatach? - Angelika Rzeczkowska, Ewelina Markowska
Wiedza specjalistyczna jest niezbędna do zdobycia wymarzonego stanowiska, ale ważne jest również posiadanie umiejętności, których nie należy bagatelizować. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej bardzo ważne jest to, w jaki sposób zaprezentujesz się, jakie zrobisz pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Jeśli chcesz lepiej poznać siebie i wypracować metody skutecznej autoprezentacji, które przydadzą Ci się nie tylko do rozmowy kwalifikacyjnej, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym warsztacie!





Wykonanie:
Mateusz Berent