Istnieje opinia, że studia to najprzyjemniejszy i zarazem najważniejszy okres w życiu człowieka. To właśnie w trakcie studiów stajemy przed dylematem: jak pokierować swoimi wyborami, aby po ich zakończeniu znaleźć wymarzoną pracę? W trakcie wystąpienia dowiesz się, co możesz zrobić już teraz, aby wchodząc na rynek pracy być konkurencyjny w stosunku do innych i zauważony przez pracodawców. Jakie działania podjąć, gdzie szukać informacji, w jaki sposób zadbać o swój sukces na rynku pracy już podczas studiów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym wystąpieniu. Kliknij aby tutaj aby pobrać prezentację.
Okres studiów dla większości studentów jest czasem beztroskim. Jednakże nie należy zapominać, że czas ten kiedyś się skończy i każdy absolwent zderzy się z rzeczywistością rynku pracy i surowym okiem rekrutera. W referacie poruszone zostaną zagadnienia autoprezentacji w kontekście poszukiwania pracy. Jak już na studiach zadbać o to, by nasze CV nie zawierało tylko nazwy uczelni wyższej? Jak przygotować dokumenty aplikacyjne, by wyróżnić się wśród innych kandydatów na dane stanowisko? Jak się zaprezentować, gdy już zostaniemy zaproszeni przez pracodawcę na rozmowę kwalifikacyjną? Wystąpienie będzie próbą odpowiedzi na powyższe pytania. Kliknij aby tutaj aby pobrać prezentację.
Zdarza Ci się nie wykonać zamierzonego planu? Poddajesz się, gdy pojawiają się pierwsze przeszkody? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, świadczy to, że Twoja motywacja nie jest dostatecznie silna. A to właśnie ona jest podstawową przyczyną osiąganych przez nas sukcesów. Odpowiedni poziom motywacji pozwala być aktywnym i dostosowywać się do elastycznych reguł gry panujących na współczesnym rynku pracy. Podpowiemy Ci, czym tak właściwie jest motywacja i jak nią sterować. Kliknij aby tutaj aby pobrać prezentację.
W dzisiejszych czasach kreatywność jest szczególnie pożądana w świecie pracy. Umiejętność nieszablonowego myślenia jest ceniona przez pracodawców i niejednokrotnie sprawdzana podczas rekrutacji. Błędem jest wiązanie kreatywności z ludźmi wybitnie utalentowanymi i niezwykłymi, ponieważ tę umiejętność można do pewnego stopnia nabyć oraz trenować. Dlatego każdy z nas może z powodzeniem rozwijać swoją twórczą aktywność oraz pokonać nawyk nadawania ograniczeń własnemu myśleniu. W wystąpieniu przedstawione zostaną cechy charakteryzujące jednostki kreatywne oraz czynniki pobudzające i hamujące twórcze myślenie. Głównym celem referatu jest wykazanie, że inwestując w rozwój kreatywności przyczyniamy się do potęgowania osobistej przewagi konkurencyjnej na rynku pracy oraz sukcesu w wielu dziedzinach naszego życia. Kliknij aby tutaj aby pobrać prezentację.
Niebawem czeka Cię wejście na rynek pracy, jeśli nadal nie wiesz, czego się spodziewać po procesie rekrutacyjnym przetestuj z nami swoje umiejętności. Podczas warsztatu dowiesz się, jakiego rodzaju testy stosowane są na rozmowach kwalifikacyjnych, a także będziesz miał okazję się z nimi zmierzyć. Sprawdzisz też swoje umiejętności logicznego myślenia. Zapraszamy!
Wyobraź sobie, że właśnie odebrałeś/aś dyplom. Teraz Twoim priorytetem staje się znalezienie pracy. A może już ją masz, ale czujesz, że nie jest ona odpowiednia dla Ciebie? Postawiony w takiej właśnie sytuacji jest uczestnik naszego warsztatu. Warsztat ma formę gry, w której nagrodą jest wiedza o tym, jak efektywnie szukać pracy i w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach stresowych i nieprzewidzianych, które z pewnością pojawią się podczas stawiania pierwszych kroków na rynku pracy.
Czy kiedykolwiek zazdrościłeś osobom, które wpadły na oryginalny pomysł, a który Tobie w ogóle nie przyszedłby do głowy? Zastanawiałeś się jak oni to robią? Jeśli tak, warsztat ten przeznaczony jest właśnie dla Ciebie. Zaprezentujemy Ci sposoby na pobudzenie twórczej aktywności oraz na rozwój niekonwencjonalnych sposobów myślenia. W oparciu o trening twórczości postaramy się udowodnić, że gimnastyka szarych komórek jest naprawdę dobrą zabawą.
Podczas warsztatu dowiesz się, co robić kroku po kroku, aby właściwie realizować swoją karierę zawodową. Będziesz miał możliwość odkryć własny potencjał zawodowy, zdobyć wiedzę z zakresu planowania kariery oraz rozwoju umiejętności świadomego stawiania celów zawodowych jak i osobistych. Będziesz miał również możliwość sprawdzić, czy prawidłowo zarządzasz swoim czasem i przekonać się, że dobre planowanie to połowa sukcesu. Na podstawie analizy swoich kwalifikacji i kompetencji poznasz czynniki, które ułatwiają i utrudniają Ci realizację wyznaczonych celów. Aby ściągnąć program konferencji w formie pliku Word kliknij tutaj. Strona należy do Sekcji Andragogicznej UMK
Wykonanie: Andrzej Nowak
|